
Kaip tinkamai prižiūrėti lovą - naudingi ekspertų patarimai
-
Miego kokybė priklauso nuo tinkamos lovos išsirinkimo. Lovoje praleidžiame trečdalį savo gyvenimo, todėl naujos lovos paieškos tikėtina užims nemažai Jūsų laiko.
Tikėtina, kad Jūs praleisite nemažai laiko išsirinkdami tai kas jums patinka - tinkamą lovos rėmą, tinkamą čiužinį, pagalves, patalinių komplektą.
Įsigyti lovą yra pirmas žingsnis. Antras žingsnis – tinkama lovos priežiūra. Priežiūra apima reguliarų lovatiesių skalbimą, keitimą, reguliarų lovos ir čiužinio valymą. Jei laikysitės kai kurių pagrindinių lovos priežiūros rekomendacijų tikėtina, kad lova tarnaus kur kas ilgiau. Šiame straipsnyje pasidalinsime pagrindinėmis ekspertų rekomendacijomis, kurios tikimės, kad bus naudingos prižiūrint savo lovas.
Lovos valymas
Reguliarus lovos valymas yra vienas iš svariausių argumentų norint, kad lova tarnautų ilgai. Tiek naudojamame čiužinyje, tiek lovos audinyje yra dulkių erkučių, negyvos odos, nešvarumų ir kitų šiukšlių kurias reikia pašalinti. Tai ypač svarbu jei kenčiate nuo alergijos, turite naminių gyvūnėlių, kuriuos mėgstate pasikviesti į lovą arba mėgstate užkandžiauti žiūrėdami televizorių.
Pirmasis žingsnis kurį turėsite atlikti, tai išsiurbti lovą. Siurblys pašalins ant baldų esančias dulkes, sausą purvą, augintinių plaukus ir kitus nešvarumus. Lovos valymui rekomenduojama naudoti specialių siurblio antgalį skirtą baldų valymu. Taip švelniai ir efektyviai bus pašalinti nešvarumai.
Jeigu išsipylė kava ar kiti skysčiai nederėtų iš karto griebtis drėgnos pašluostės. Iš pradžių dėmę reiktų nusausinti popieriniu ar paprastu bei gerai drėgmę sugeriančiu rankšluosčiu ir tik tada naudoti valymo priemones. Valymo priemonių pasirinkimas priklauso nuo to, kokia medžiaga yra aptraukta lova. Nepatariama lovos džiovinti džiovintuvais ar kitomis džiovinimo priemonėmis - leiskite audiniu išdžiūti natūraliai.
Čiužinio priežiūra
Čiužinio priežiūra apima žinojimą kada reikia pasukti ar apversti čiužinį, užtikrinti, nuosekliai jį valyti, kad iš jo išvalytumėte alergenus ir kitus teršalus. Čiužinys apverčiamas turėtų būti kas 3 mėnesius, kadangi mūsų kūnui spaudžiant tas pačias čiužinio vietas jos suminkštėja ir išsiguli. Neapvertus čiužinio laiku jis pradeda dėvėtis netolygiai, didžiausią apkrovą gaudamas vis tose pačiose vietose.
Reguliarus čiužinio valymas taip pat yra labai svarbus. Ne mitas, kad čiužiniuose apstu dulkių erkučių. Be jų čiužiniuose dar galima rasti galybę negyvos odos atplaišų, plaukų, prakaito ir kitokių dėmių. Jeigu norite kokybiškai miegoti, pašalinti nešvarumus, dulkių erkutes – valykite čiužinį.
Kruopščiai išsiurbkite abi čiužinio puses, taip pašalindami viršutinį dulkių sluoksnį, gyvūnų plaukus, per laiką susikaupusias negyvos odos atplaišas ir paviršiuje esančias dulkių erkutes. Dėmes, kurių nepanaikins dulkių siurblys, turėtų išvalyti drėgna šluostė arba išgarinti karšti garai. Stenkitės per daug nesudrėkinti čiužinio paviršiaus, kadangi jie nemėgsta drėgmės ir sunkiai džiūna.
Minkšto lovos rėmo priežiūra
Lovos su minkštais rėmais yra populiarus pasirinkimas. Tokie rėmai miegamajam suteikia prabangos jausmą. Minkštų lovos rėmai gaminami iš įvairių medžiagų, populiariausios jų - aksomas ir dirbtinė oda. Tokio tipo rėmas labiausiai išsipurvina liečiant plaukais bei oda. Taip į audinį gali patekti aliejaus, prakaito, makiažo žymių, netikro įdegio ar net plaukų gaminių. Kad dėl ištepto rėmo nereikėtų keisti ir visos lovos, rekomenduojama jį reguliariai valyti.
Lovos rėmo, kaip ir visų lovos dalių priežiūra prasideda nuo išsiurbimo. Siurbiant patartina naudoti nedidelius, sukamuosius judesius ir būti ypač atsargiems, kad nesuplėšytumėte audinio. Jei norite, galite naudoti minkštą šepetį. Siurbimo darbus rekomenduotina atlikti kas savaitę, kad rėmas liktų švarus.
Jeigu ant rėmo pateko dėmių jų valymui naudokite muilo ir vandens tirpalą. Jeigu dėmė sunkiai išsivalo rekomenduojama rinktis specializuotą audinių valiklį. Į ekspertų rekomendacijas patenka ir gilusis audinių valymas, jį rekomenduojama atlikti kas kelis mėnesius. Valymas garais gali užtikrinti kruopštų valymą, tačiau būtina įsitikinti, kad audinys atlaikys šilumą ir drėgmę.